arrowoferta
< powrót
Owijarka do balotów stacjonarny OW-550
x

Stacjonarne owijarki bel OW-550 przeznaczone są do małych i średnich gospodarstw. Montowane są na trzypunktowym układzie zawieszenia ciągnika. Wersja OW-550 ma uniwersalny podajnik na dwie szerokości folii: 0,5 i 0,75 m. Dzięki podnośnikowi hydraulicznemu ciągnika maszyna sama wyładowuje belę.

Przechylny stół umożliwia wyładunek owiniętej beli zabezpieczający ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Po odblokowaniu zatrzasku rama owijarki unoszona jest do góry za pomocą podnośnika hydraulicznego ciągnika i następuje odtoczenie się beli do tyłu.

Licznik bel wskazuje aktualną ilość owinięć beli folią oraz informuje o zakończeniu cyklu owijania beli.

Sposób owijania załadowanej beli polega na tym , że kolejne warstwy foli zachodzą na siebie z zakładką 50% zapewniając prawidłowe przechowywanie i skuteczne zakiszanie zielonki.

Uniwersalny podajnik folii stosowany w owijarkach bel TRAK-MET umożliwia stosowanie folii o szerokości 0,5 i 0,75 m. Folia o szerokości 0,75 m do owinięcia beli wymaga tylko 16 obrotów stołu i znacznie przyspiesza czas owijania. Podajnik napręża folię w czasie owijania, zapewniając szczelne i dokładne owinięcie beli.

Hydrauliczny reduktor umożliwia regulację szybkości obrotów owijarki oraz zapewnia płynny start / stop stołu obrotowego owijarki nie zrywa foli i przedłuża to żywotność łańcuchów .

Aluminiowe, moletowane rolki w podajniku folii zapewniają wstępny naciąg folii i odpowiednią jej przyczepność podczas owijania.

Konstrukcja zawieszana na TUZ ciągnika umożliwia owijanie bel w miejscu składowania przy zastosowaniu urządzenia załadowczego ładowacza czołowego z zamontowanym chwytakiem bel

Stawiacz bel wyposażenie dodatkowe ogranicza w znacznym stopniu możliwość przedziurawienia foli i umożliwia stawianie bel na denku z prawej bądź lewej strony owijarki.

Obcinacz folii umożliwia odcięcie folii poprzez obrót stołu po wyładunku bel.

Specjalnie skonstruowane walce pięć wzmocnień i pełny pręt fi 30 mm prowadzony w całości w walcu zapewniają prawidłowe owijanie beli, dzięki temu nawet niekształtne bele obracają się właściwie.

Solidna rama wykonana z spawanych kształtowników 50 x 100 x 4 mm sprawia że cała konstrukcja jest stabilna i odporna na przeciążenia

Trwałe, bezobsługowe łożyska zapewniają długą i bezawaryjną pracę

Dane techniczne

Średnica owijanych bel mm 1000x1200
Szerokość folii mm 500/750
Liczba obrotów stołu obr. 24/16
Czas owinięcia bel s 120
Gabaryty maszyny:
Długość mm 2650
Szerokość mm 1430
Wysokość mm 1660
Masa kg 465
Moc ciągnika kW min. 33
Mocowanie do ciągnika - 3-punktowe
Stawiacz bel - opcja
Napęd - hydrauliczny

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.